پیشتر در این مطلب در مورد محافظت از داشته و بحث بیمه، کمی در مورد بیمه ی عمر نوشتم. خودم در حدود سه سال پیش بیمه عمر و سرمایه گذاری را از بیمه سامان خریدم و از آن موقع نه آنکه تبلیغ شرکت خاصی را کرده باشم، بلکه بیشترتبلیغ بیمه ی عمر را کرده ام. مزایایی که برای بیمه ی عمر می توان یافت زیاد است و با مراجعه به وبسایتهای شرکتهای بیمه می توان از مزایای کلی آن آگاهی یافت.life-insurance

اما داستانی که می خواهم بازگو کنم چیز دیگری است:در چند وقت گذشته(همزمان با تولد یک ریال) گپ و گفت های من و اطرافیانم(اکثرا همکاران)، بیشتر حول و حوش مدیریت پولی و پس انداز و آینده نگری مالی است و در خلال یکی از همین بحث ها، بحث بیمه ی عمر باز شد و به همکاران توصیه کردم که این بیمه را خریداری کنند. مهم نیست از چه شرکتی و با چه طرحی(plan)، مهم این است که کاری کنید. مدتی پس از آن برای برخی از آنها پرسشهایی در مورد بیمه عمر به وجود آمده بود، مثل شیوه ی محاسبه ی سود مرکب، مثل مقایسه بیمه عمر با طرحهای بانکی که از همین روش سود مرکب استفاده می کنند. مثلا فلان بانک سود روزشما ۱۹ درصد می دهد که شاید از بیمه بیشتر باشد و یا اینکه اگر در فلان بانک اگر ۲۰ میلیون تومان را یک جا بگذاریم آینده ی آن چه می شود.

تا جایی که می دانستم آنها را راهنمایی کردم و گفتم که البته نمایندگی های بیمه که در همه ی شهرها هستند اطلاعات بسیار خوبی دارند و بهتر می توانند به شما کمک کنند، اما آنها می گفتند که اطلاعات نمایندگی ها ناقص است و بسیاری از آنها اطلاعات چندانی ندارند. تمام اطلاعات من هم مربوط به یه سه سال پیش بود و زمانی که می خواستم بیمه عمر را خریداری کنم. پس تصمیم گرفتم چیزهایی که می دانم و می تواند در تصمیم گیری به شما کمک کند با شما به اشتراک بگذارم.

 چند دلیل از برتری بیمه عمر به حسابها و طرحهای بانکی:

–          اولین و مهمترین دلیل برای من اجبار به پرداخت حق بیمه بود. اکثر ما اگر صد بار هم به خودمان متعهد شویم که ماهیانه فلان مقدار را باید پس انداز کنیم در بسیاری اوقات به این تعهد خود وفادار نمی مانیم ،پس باید زور بالای سر ما باشد. وقتی که بیمه ی عمر را خریداری می کنید بایستی اقساط آن را به صورت ماهیانه فصلی یا سالیانه پرداخت کنید.

–          مزیت بعدی ثبات نسبی نرخ سود حداقل برای ۱۰ سال است. زمانی که من قرارداد بیمه را نوشتم، و سبد با ریسک متوسط را انتخاب کردم نرخ قطعی ۱۴ درصد برای ۱۰ سال را تضمین می کرد که البته نرخ واقعی سود پرداخت شده در این سالها بیشتر از نرخ قطعی بوده است. در صورتی که سود بانکی می تواند بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار هر سال تغییر کند.

–          خود فلسفه ی بیمه عمر، یعنی پرداخت حق بیمه به باز ماندگان.

–          پوشش از کار افتادگی بیمه شده و بیماری های خاص.

–          پرداخت وام بدون ضامن تا ۹۰ درصد از سپرده بدون ضامن.

به نظر برای اشخاصی  مثل من که باید انضباط مالی را تمرین کنند، خرید بیمه عمر امری ضروری است.پیش از این یک بار دیگر هم گفته بودم خیلی دوست دارم که خودم و تمام کسانی که این وبلاگ را می خوانند به یک تیم عملیاتی تبدیل شوند. کسب اطلاعات کافی و سپس شروع کار.

مثل برخی ها به یک محقق برجسته در این زمینه تبدیل نشوید، شروع کنید و این توصیه را از طرف من چشم بسته قبول کنید.

اگر می خواهید مطالب یک ریال را به صورت مستقیم از طریق ایمیل دریافت کنید، از طریق زیر مشترک شوید. (از ایمیل شما فقط برای ارسال مطالب یک ریال و مطالب ویژه مشترکین استفاده خواهد شد.

ایمیل خود را وارد کنید:

Delivered by FeedBurner

آموزش گام به گام رسیدن به استقلال مالی در ایمیل شما
چقدر از آینده مالی خود مطمئن هستید؟ پول چقدر از ذهن شما را اشغال کرده است؟ آیا می توان وضعیت مالی خود را بهبود داد؟
  • آیا می خواهید نگرانی های پولی خود را کم کنید؟
  • آیا می خواهید روشهای ساده پس انداز را یاد بگیرید؟
  • آیا می خواهید درآمد خود را افزایش دهید؟
  • آیا می دانید پولهای شما کجا می روند؟
  • آیا می خواهید زودتر بازنشسته شوید؟
  • از طریق فرم زیر مشترک یک ریال شده و راهکارهای عملی مدیریت پول در زندگی را به صورت مستقیم و از طریق ایمیل دریافت کنید.
 اطلاعات شما پیش ما محفوظ می ماند..
برای یادگیری روشهای افزایش درآمد و کاهش مخارج آماده اید؟
سپاس از اینکه مشترک یک ریال شدید
لطفا به حساب ایمیل خود رفته و ایمیل خود را تایید کنید.
آماده رسیدن به استقلال مالی هستید؟
با اشتراک در یک ریال، راهکارهای عملی رسیدن به استقلال مالی را یاد گرفته و به کار خواهید بست.
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید
ما هم مثل شما از اسپم متنفریم.
پنج گام عملی برای صرفه جویی در پول و زمان و در اختیار گرفتن افسار زندگی
کافی است نام و ایمیل خود را وارد کرده و آن را رایگان دریافت کنید.
آیا دوست دارید که با هر ریالی که خرج می‌کنید نه‌تنها احساس باختن نکرده بلکه به شادی شما افزوده شود؟ در این دستورالعمل کاربردی به‌صورت عمیق و البته کاربردی با صرفه‌جویی روبرو شده و آن را تمرین خواهید کرد
پنج گام عملی برای صرفه‌جویی در پول و زمان و در اختیار گرفتن افسار زندگی
آیا دوست دارید با هر ریالی که خرج می‌کنید نه تنها احساس از دست دادن نکرده و به شادمانی شما هم افزوده شود؟
در این دستورالعمل کاربردی به‌صورت عمیق و البته کاربردی با صرفه‌جویی روبرو شده و آن را تمرین خواهید کرد
برای دانلود رایگان این کتاب مشخصات خود را وارد کنید.